Home  /  Zápasy  /  Muži  /  Soutěž mužů 2018  /  3.Liga 2018  /  Zápasy a pořadí

Počet diváků: 118
Rozhodčí: Adam Dvořáček (R), Šimon Zouvala (U), Martina Piskačová (HL), Monika Nguyen Hofrichtrová (LJ)

Třinec Sharks TD - 6:0 - Petr Outrata, 10y run (2pt run neúspěšný); 11:52
Třinec Sharks TD - 14:0 - Dalibor Javorek, 12y run (Tomáš Klimas 2pt pass od Václav Czudek); 6:18
Třinec Sharks TD - 20:0 - Petr Dudek, 74y pass od Václav Czudek (2pt pass neúspěšný); 4:57
Třinec Sharks TD - 26:0 - Jan Loskot, 28y pass od Václav Czudek (2pt run neúspěšný); 0:00
Třinec Sharks TD - 32:0 - Petr Dudek, 7y pass od Václav Czudek (kick neúspěšný); 5:24
Třinec Sharks TD - 38:0 - Ondřej Karpecki, 9y interception return (kick neúspěšný); 2:40

Za převážně slunečného počasí začal v Třinci souboj nejen o první místo ve skupině, ale taky o téměř jistou účast v playoff.

První čtvrtina nepřinesla žádné drama. Útoky obou týmů se na hřišti teprve rozehrávaly, a tak se strany střídaly za nulového stavu.

Krátce po začátku druhé části otevřel skóre běhovým touchdownem Petr Outrata. Ten v zápase nastupoval také na pozici safetyho, kde předváděl stejně dobrou práci jako v útoku. Druhý touchdown po zemi přidal zanedlouho Dalibor Javorek. Nejlepší akcí zápasu byl jednoznačně pass Czudka na domácího tightenda Petra Dudka. Téměř dvoumetrový Dudek zachytil míč vysoko nad obránci a nezastavitelně doběhl až do endzóny. Poslední body prvního poločasu přidal Loskot, který na druhý pokus zachytil pass v endzóně a touto akcí poločas ukončil.

Za stavu 26:0 již zápas ubíhal v pohodovém tempu pod taktovkou třineckých Sharks. Domácí obrana nedovolila útoku Dietos ani yard, a způsobem "tři a ven" dávali svému útoku spoustu času skóre ještě navýšit. To se nakonec podařilo a druhý touchdown si do zápisu přidal Dudek. V závěru třetí čtvrtiny se dočkala i obrana žraloků, a po interceptionu doběhl bez odporu až pro touchdown Ondřej Karpecki, čímž spustil "mercy rule".

Skóre se v poslední čtvrtině neměnilo, ovšem o rozruch na hřišti se postaral quaterback hostů Kolařík, který neunesl faul na svou osobu a kopáním napadl domácího lajnaře. Kolařík byl vyloučen ze zápasu a útok Dietos už nic zajímavého nepředvedl.

Sharks se tak odpíchli od svého rivala a osamostatnili se na prvním místě své skupiny.

Autor článku : Ondřej Chvojka