Home  /  Zápasy  /  Muži  /  Soutěž mužů 2018  /  3.Liga 2018  /  Zápasy a pořadí

Počet diváků: 181
Rozhodčí: Adam Dvořáček (R), Monika Nguyen Hofrichtrová (HL), Jaroslav Rybář (LJ)

Zlín Golems SAF - 2:0; 9:20
Budweis Hellboys TD - 2:7 - Vít Bezecný, 10y pass od Lukáš Voráček (Jan Hafner kick); 4:48
Zlín Golems TD - 8:7 - Filip Novotný, 53y pass od Michal Hotmar (kick neúspěšný); 4:15
Zlín Golems TD - 14:7 - Jan Smolen, 1y run (kick neúspěšný); 9:52
Budweis Hellboys TD - 14:13 - Lukáš Voráček, 5y run (kick neúspěšný); 2:51
Zlín Golems TD - 21:13 - Filip Čech, 16y pass od Michal Hotmar (Libor Kožík kick); 0:00
Budweis Hellboys TD - 21:19 - Matěj Podhola, 59y pass od Lukáš Voráček (2pt pass neúspěšný); 9:50
Zlín Golems FG - 24:19 - Libor Kožík, 36y; 2:10
Budweis Hellboys TD - 24:27 - Vít Bezecný, 25y pass od Lukáš Voráček (Vít Bezecný 2pt pass od Lukáš Voráček); 8:57
Budweis Hellboys TD - 24:34 - Jan Hafner, 21y pass od Lukáš Voráček (Dominik Švanda kick); 5:14
Budweis Hellboys TD - 24:40 - Vít Bezecný, 52y interception return (kick neúspěšný); 1:42

Zápas dvou týmů, které již nemají šanci postoupit do playoffs sliboval vyrovnaný souboj, kde papírovým favoritem byli hostující Budweis Hellboys. Začátek zápasu tomu ovšem nenapovídal. Domácí začali odhodlaně, kdy hned od první hry se začali posouvat. Po sérii chyb skončil jejich útok na 30 yardové vzdálenosti od endzóny Hellboys a následoval velmi dobrý punt, který donutil začínat budějovický útok na vlastních 4 yardech, což znervóznělo hostující quarterbacka hostů, který v první hře byl tvrdě sražen při odhození. Obrana bodový zisk dokonala zisk safety ve třetí akci.

Síla útoku Hellboys se projevila naplno v dalším drivu, kdy se wide receiver Vít Bezecný dokázal zbavit dvou obránců a oslavil svůj první touchdown. Hosté se však neradovali dlouho, protože zlínští odpověděli bleskurychle a svůj první touchdown v kariéře si připsal Filip Novotný, kdy po přesném passu a chybě obrany přeběhl celé hřiště.

V druhé polovině zlínští pokračovali v dobré hře i v obraně, kdy se povedlo zaznamenat interception a notně se přiblížit ke skórování, které dokončil fullback Jan Smolen. Atraktivní utkání nabídlo mnoho změn na míči a hodně možností ke skórování. Svou šanci využil i hostující quarterback Lukáš Voráček, který dokázal v zápase hodit ještě čtyři passové touchdowny. Do kabin ovšem veseleji šli domácí, kterým se podařilo v poslední hře poločasu skórovat passem na tight enda Filipa Čecha. Poločas tedy skončil 21:13.

V druhém poločase se hra zcela změnila a lepší výkon začalo předvádět hostující družstvo, což se projevilo na krásné akci, kdy Matěj Podhoda dokázal skórovat 59yardovou hrou. Poslední radostí zlínských byl proměněný field goal Libora Kožíka z 36yardové vzdálenosti.

Zápas se začal otáčet v poslední čtvrtině, kdy po velké chybě při punt returnu a udělení 15yardové penalizace dostali Hellboys druhou šanci na skórování, jež proměnili. Následující minuty se již nesly ve znamení nervozity z obou stran, došlo zde k několika fumblům a jednu z nich opět potrestal útok Budějovic, kdy svůj první touchdown v zápase si připsal Jan Hafner. Při poslední příležitosti na změnu skóre se zlínským díky špatnému snapu nepodařilo proměnit field goal, jež by je dostal do zápasu. Zmar zlínských v poslední čtvrtině dokonal Vít Bezecný 52yardovým interception returnem.

Autor článku: Libor Kožík