Home  /  Zápasy  /  Tackle Muži  /  Soutěž mužů 2019  /  Paddock liga 2019  /  Zápasy a pořadí
Všechny soutěže

Detail zápasu

Aquaponik Ostrava Steelers
20 : 6
Ústí nad Labem Blades Ústí nad Labem Blades
Q1 Q2 Q3 Q4
STE 7 0 0 13
BLD 0 3 3 0
Statistiky

Datum: 14.4.2019 v 15:00
Počasí: Polojasno, 14°C
Počet diváků: 317
Rozhodčí: Stanley Hameder (R), David Hájek (U), Tomáš Frehar (HL), Monika Nguyen Hofrichtrová (LJ), Pavel Šimon (BJ), Filip Znamenáček (SJ), Mikuláš Zouvala (FJ)
 

Scoring summary
1.čtvrtina
Aquaponik Ostrava Steelers TD - 7:0 - Jan Musil, 1y run (Jiří Šimečka kick); 6:09
2.čtvrtina
Ústí nad Labem Blades FG - 7:3 - Marek Hruboň, 44y; 11:56
3.čtvrtina
Ústí nad Labem Blades FG - 7:6 - Marek Hruboň, 25y; 7:44
4.čtvrtina
Aquaponik Ostrava Steelers TD - 14:6 - Dominik Dvorský, 2y run (Jiří Šimečka kick); 10:24
Aquaponik Ostrava Steelers TD - 20:6 - Jiří Šimečka, 15y pass od Andrew Palazzolo (kick neúspěšný); 4:40
Komentář k zápasu

Steelers přivítali v prvním domácím zápase sezony ústecké Blades. Oba týmy v prvním zápase prohrály a tak se čekalo, kdo se odrazí na vítěznou vlnu. 

Papírovým favoritem byl vicemistr minulého ročníku z Ostravy. Ale předsezonní zranění amerického quarterbacka a angažování jiného importa na poslední chvíli nechávalo prostor pro možné překvapení. Blades se v prvním zápase uvedli velmi kvalitním výkonem, kdy potrápili pardubické Stallions. Na severu Moravy se tak schylovalo k pořádné bitvě.

Jako první šli na míč hráči Blades, ale jejich snažení nemělo dlouhé trvání. To útok Steelers pod vedením nového quarterbacka, AJ Palozzola, prošel hřiště bez většího zaváhání, pro první body doběhl Jan Musil a vše nasvědčovalo tomu, že Steelers si kráčejí za poklidným vítězstvím.

Pak ale přitvrdily obě obrany a z dalšího drivu útoku Steelers zachytila obrana Blades interception. Jmenovitě Martin Antoš navíc s míčem přidal i pěkných pár yardů a ústecký útok se tak rázem ocitl hluboko na půlce Steelers. Pavel Mráz se sice se svými spoluhráči až do endzóny nedostal, ale nová akvizice Blades pro letošní sezonu, Marek Hruboň, se nemýlil. Tým z Ústí nad Labem snížil na 7:3.

Do konce prvního poločasu už oba útoky narážely na připravené obrany a skóre tak zůstalo, jako už tradičně pro zápasy Steelers, na jednociferných hodnotách.

Druhý poločas začínali na míči hráči Steelers, ale pokus o proměnění krátkého čtvrtého downu na vlastní polovině, zastavil Charleus Dieuseul, americký linebacker ve službách Blades. Dobrou pozici na hřišti, pak opět s přehledem zužitkoval jeden z nejlepších kickerů na českých trávnících, Marek Hruboň. Po třetí čtvrtině tak vedli domácí už jen o jediný bod.

Utkání tak zlomila až ocelová obrana Steelers ve čtvrté čtvrtině. Dominik Lupták zachytil míč z rukou Pavla Mráze. Během svého returnu přihrál Gabrielovi Frohlichovi, který donesl míč až těsně před endzónu Blades. Tam se prosadil druhý z running backů Steelers, Dominik Dvorský, a Steelers opět odskočili na rozdíl touchdownu.

Následně se probudil i ostravský passový útok a o poslední touchdown zápasu se postarali hráči, kteří byli ještě před týdnem na druhé straně zeměkoule. AJ Palazzolo, kovboj z Texasu, našel Jiřího Šimečku, který přiletěl z Nového Zélandu, kde hrál minulý rok flag fotbal, a bylo rozhodnuto.

Steelers dokráčeli k prvnímu vítězství v Paddock lize. Blades sice předvedli velmi dobrý výkon, ale nováčkovská sezona si vybírá svou daň. Vyrovnaný zápas vyhrál zkušenější tým.

Autor článku: Jan Klimeš

 
Fotografie ze zápasu