Home  /  Zápasy  /  Tackle Muži  /  Soutěž mužů 2019  /  Paddock liga 2019  /  Zápasy a pořadí
Všechny soutěže

Detail zápasu

Aquaponik Ostrava Steelers
16 : 0
Brno Sígrs Brno Sígrs
Q1 Q2 Q3 Q4
STE 10 0 0 6
SGR 0 0 0 0
Statistiky

Datum: 12.5.2019 v 15:00
Počasí: Přeháňky, 8°C
Počet diváků: 138
Rozhodčí: Richard Gazdík (R), Mikuláš Zouvala (U), Radim Kroulík (HL), Šimon Zouvala (LJ), Adam Dvořáček (BJ), Tomáš Frehar (SJ), Stephan Tuinenburg (FJ)
 

Scoring summary
1.čtvrtina
Aquaponik Ostrava Steelers TD - 7:0 - Dominik Dvorský, 34y run (Jiří Šimečka kick); 10:13
Aquaponik Ostrava Steelers FG - 10:0 - Jiří Šimečka, 33y; 0:43
4.čtvrtina
Aquaponik Ostrava Steelers TD - 16:0 - Dominik Dvorský, 3y run (kick neúspěšný); 8:49
Komentář k zápasu

Deštivá neděle v Ostravě hostila další zápas Paddock ligy. Na hřišti Steelers se představil brněnský tým Sígrs.

Na silně podmáčeném a s postupem zápasu stále více bahnitém hřišti bylo hned od začátku jasné, že krásného útočného fotbalu se ostravské publikum nedočká. Ve svém prvním zápase v dresu Steelers se tak quarterback Douglas Webster nemohl naplno ukázat.

Jako první šli na míč hráči Sígrs. Po třech nepovedených pokusech přišel i nepovedený punt a útok Steelers tak začal zápas hluboko v poli Sígrs. A hned první běh Dominika Dvorského skončil touchdownem. Steelers se ujali vedení 7:0.

Druhý drive brněnského útoku skončil ještě rychleji než ten první. Wesley Geisler při svém druhém passovém pokusu našel jen ruce Lukáše Česlíka a na hřiště opět vyběhl útok Steelers. Ten se sice zejména hrou po zemi dostal do těsné blízkosti redzóny Sígrs, ale další body vytěžit nedokázal. Míč odevzdal na downy na 25 yardové linii Sígrs.

Sígrs, kteří přijeli na sever Moravy bez několika svých klíčových hráčů, se však v útoku stále nemohli probudit a naráželi na ocelovou obranu, kterou již ze hřiště dirigoval uzdravený Garrett Griffeth. A když se nepodařil ani další punt a ostravský útok dostal další příležitost na polovině Sígrs, skóre se opět měnilo. Jiří Šimečka se ze 33 yardů nemýlil a field goalem navýšil vedení Steelers na 10:0. Tak skončila i první čtvrtina.

Od druhé čtvrtiny se začal hrát ten pravý bahnivý zápas. Útoky nebyly schopny výrazně pohybovat kluzkým míčem a obrany se nemusely bát žádných nebezpečných passů. Na ostravském útoku bylo ještě znát nesehrání s novým quarterbackem a Sígrs se opakovaně přesvědčovali, že proti obraně Steelers se běhá velmi špatně.

Oba týmy se navíc potýkaly s nedisciplinovaností svých hráčů a tak něco málo přes sto diváků, kteří si i přes velmi nepříznivé počasí našli cestu na stadion Steelers, vidělo více než pěkné fotbalové akce zápasy v bahně a létání žlutých praporků rozhodčích.

Ani ve druhém poločase se situace na hřišti příliš nezměnila, a tak poslední body přidali opět hráči Steelers. Když se ve čtvrté čtvrtině nejprve Jiřímu Šimečkovi podařilo zkrotit dlouhou přihrávku od Douglase Webstera, aby si pro druhý touchdown v zápase doběhl Dominik Dvorský.

Více toho už k vidění nebylo, a tak Steelers porazili Sígrs 16:0 a vedle šancí na play off udržel i domácí neporazitelnost.

Autor článku: Jan Klimeš