Home  /  Zápasy  /  Tackle Muži  /  Soutěž mužů 2019  /  Paddock liga 2019  /  Zápasy a pořadí
Všechny soutěže

Detail zápasu

Aquaponik Ostrava Steelers
49 : 0
Vysočina Gladiators Vysočina Gladiators
Q1 Q2 Q3 Q4
STE 10 17 8 14
GLA 0 0 0 0
Statistiky

Datum: 2.6.2019 v 15:00
Počasí: Jasno, 26°C
Počet diváků: 535
Rozhodčí: Václav Kriesman (R), Milan Remeš (U), Oldřich Kumhera (HL), Jaroslav Rybář (LJ), Filip Pachulski (BJ)
 

Scoring summary
1.čtvrtina
Aquaponik Ostrava Steelers FG - 3:0 - Jiří Šimečka, 38y; 6:45
Aquaponik Ostrava Steelers TD - 10:0 - Jiří Šimečka, 21y pass od Douglas Webster (Jiří Šimečka kick); 1:16
2.čtvrtina
Aquaponik Ostrava Steelers TD - 17:0 - Jiří Šimečka, 16y pass od Douglas Webster (Jiří Šimečka kick); 11:19
Aquaponik Ostrava Steelers FG - 20:0 - Jiří Šimečka, 32y; 5:33
Aquaponik Ostrava Steelers TD - 27:0 - Dominik Dvorský, 18y run (Jiří Šimečka kick); 2:03
3.čtvrtina
Aquaponik Ostrava Steelers TD - 35:0 - Dominik Dvorský, 22y pass od Douglas Webster (Jan Musil 2pt run); 10:19
4.čtvrtina
Aquaponik Ostrava Steelers TD - 42:0 - Jan Vysloužil, 25y pass od Douglas Webster (Jiří Šimečka kick); 11:35
Aquaponik Ostrava Steelers TD - 49:0 - Jiří Šimečka, 18y pass od Douglas Webster (Vojtěch Hlaušek kick); 3:50
Komentář k zápasu

Do Ostravy dorazilo léto a k souboji o první příčku ve skupině Východ Paddock ligy i tým z Vysočiny. Gladiators v minulém kole prohráli v prodloužení se Sígrs a tak bylo jasné, že vítěz zápasu se Steelers určí vedoucí celek po sedmi odehraných zápasech. První zápas těchto týmů skončil divokým výsledkem, kdy Steelers marně dotahovali náskok Gladiators a prohráli 53:48.

Za krásného počasí se opět čekaly bodové hody. A Gladiators vlétli do zápasu podobně jako v minulém střetnutí těchto dvou týmů. Reginald Langford našel Jana Dunovského a ten proběhl až hluboko na území Steelers. Tam však ocelová obrana, ubránila všechny pokusy o první body, včetně 28yardového pokusu o field goal, který z kopačky Petra Kodýma letěl příliš vlevo.

Na míč se dostal útok Steelers a zejména běhovou hrou se posunul až do skórovací pozice. I obrana Gladiators však zabrala a tým Steelers se také musel spokojit „jen“ s field goalem. Jiří Šimečka se z 38 yardů nemýlil a domácí připsali body jako první.

I během druhého drivu se Gladiators podařilo projít až na půlku Steelers. Nebylo to však nějakými krásnými akcemi, většina yardů přišla za nedisciplinovanost obránců Steelers. Dlouhý drive však skončil na downy na 40 yardech Steelers.

Útok Steelers byl úspěšnější, také nastartován 15 yardy za nesportovní chování jednoho z obránců Gladiators, dotáhl své snažení k prvnímu touchdownu zápasu. Douglas Webster našel Jiřího Šimečku zcela volného uprostřed hřiště a Steelers vedli 10:0.

První touchdown jako kdyby shodil nervozitu z ramen Steelers. Obrana již začala šlapat na plné obrátky a nepovolila Gladiators žádné velké hry. Většina snažení hráčů z Vysočiny velmi rychle končila puntem. Navíc se na začátku druhé čtvrtiny zranil Joshua Purdie.

Útok Steelers také potvrzoval, že v Douglasovi Websterovi snad již v Ostravě našli toho pravého quarterbacka. Ostravští hráči hýbali míčem jak po zemi, tak vzduchem a po dalších 11 bodech Šimečky a jednom touchdownu Dvorského vedli Steelers dvě minuty před poločasem 27:0.

Poslední jiskřičku naděje na obrat se ještě snažil vykřesat krásným drivem těsně před poločasem Reginald Langford, který zejména ve spolupráci s Davidem Caltou a Petrem Čermákem opět dostali míč do pozice, kde mohl Petr Kodým připsat úspěšný field goal. Obrana Steelers byla však proti a Martin Hloušek zablokoval 29 yardový pokus kickera Gladiators.

Ve druhém poločase začali na míči hráči Steelers, dlouhý kickoff return Jakuba Březiny velmi rychle útok Steelers přetavil v další touchdown. Pro devátý touchdown v sezóně si doběhl Dominik Dvorský. Dvoubodové potvrzení spustilo tzv. mercy rule a utkání se prakticky již dohrávalo. Nic na tom nezměnil ani pěkný interception, který zachytil Jan Bavlovič. Útok Gladiators ani tento jediný turnover zápasu nebyl schopen přetavit v body.

Ve čtvrté čtvrtině přidali Steelers ještě další dva touchdowny a dokráčeli k výhře. Ostravský tým se tak letos poprvé dostal na první příčku své skupiny. Gladiators budou muset ještě o play off zabojovat se Sígrs.

Autor článku: Jan Klimeš

Fotografie ze zápasu