Home  /  Zápasy  /  Muži  /  Soutěž mužů 2023  /  Snapbacks liga 2023  /  Zápasy a pořadí

Počet diváků: 592
Rozhodčí: Michal Rosíval (R), Milan Remeš (U), Vít Dvořák (BJ) , Tomáš Staroň (HL), Ján Polák (LJ)

Nitra Knights TD - 0:6 - Ľuboš Paprčka, 5y pass od Boris Bútora (kick neúspěšný); 6:15
ST. NICOLAUS Bratislava Monarchs TD - 7:12 - Branislav Balaďa, 4y run (Peter Brauner kick); 6:42
Nitra Knights TD - 7:20 - Matúš Kotora, 20y pass od Boris Bútora (Mário Bíro 2pt pass od Boris Bútora); 4:19
Nitra Knights TD - 7:26 - Mário Bíro, 8y pass od Boris Bútora (2pt pass neúspěšný); 0:10
Nitra Knights TD - 7:32 - Patrik Klementovič, 3y run (2pt run neúspěšný); 7:23
Nitra Knights TD - 7:39 - Matúš Kotora, 65y run (Michal Lőrincz kick); 4:43
ST. NICOLAUS Bratislava Monarchs TD - 14:39 - Marek Pavlovič, 17y run (Peter Brauner kick); 7:57
ST. NICOLAUS Bratislava Monarchs TD - 20:39 - Jákob Lukáč, 11y pass od Marek Pavlovič (2pt run neúspěšný); 2:18
ST. NICOLAUS Bratislava Monarchs TD - 28:39 - Tomáš Januschke, 21y pass od Marek Pavlovič (Branislav Balaďa 2pt run); 0:02

Slovenské derby medzi ST. NICOLAUS Monarchs a Nitra Knights sľubovalo obrovskú atraktivitu, keďže sú to jediné fungujúce kluby na Slovensku a sú zároveň účastníkmi Snapbacks ligy. Zápas bol vysielaný taktiež aj na JOJ ŠPORT

Úvod zápasu patril hosťujúcim Knights, ktorý sa 93yardovými postupnými hrami dostali až do endzony ST. NICOLAUS Monarchs. Zaujímavosťou bolo využitie challenge Knights pri pass interference, kedy získali naspäť loptu a nasledovalo skórovanie vzduchom na Paprčku. PAT bolo neúspešné a tak sa pokračovalo za stavu 0:6 pre Knights. Monarchs offense na čele s backup QB Marekom Pavlovičom sa v 1. štvrtine nedarilo skórovať a nakoniec boli nútení ísť z ihriska dole.

Druhá štvrtina patrila Knights, ktorej sa už 8 minúte 2. štvrtiny podarilo skórovať vzduchom a skórujúci hráč bol Ľuboš Paprčka, ktorý dlhé roky obliekal dres Monarchs. PAT bol neúspešný a stav bol 0:12 pre Knights. Offense Monarchs  sa dostali na loptu a postupnými behmi sa dostali až k endzone Knights. Tento drive skončil úspešne TD vďaka silovému behu hráča Branislava Balaďu, PAT bol úspešný. Stav skóre v 6.minúte 2. štvrtiny bol 7:12 Knights. Stav na ihrisku sa menil už o 2 minúty neskôr, kedy Knights im klasickým útokom vzduchom na Matúša Kotoru sa podarilo navýšiť svoje skóre na 7:20 Knights. Následný ofenzívny pokus Monarchs bol neúspešný a Knights sa dostávajú na loptu a 10 sekúnd pred koncom znova skórujú vzduchom. Tento krát bol pokus o 2 body neúspešný a polčas tak končí 7:26 Knights.

Tretiu štvrtinu začínali na lopte Monarchs, ktorý sa postupne dostávali bližšie k endzone Knights, ale defense ich nepustila k skórovaniu a tak išli na loptu znova Knights. V čase 7:32 sa Knights podarilo znova skórovať a upravili tak skóre 7:32 Knights. Následný drive offense pod vedením QB Mareka Pavloviča bol znova neúspešný. Chyby a nekonzistentný výkon Monarchs offense Knights okamžite potrestali ďalším TD, kedy sa skóre navýšilo na 7:39 Knights. Monarchs sa ešte podarilo v 3. štvrtine skórovať behovým TD Mareka Pavloviča a upravuje tak skóre v tretej štvrtine na 14:39 Knights.

V štvrtej štvrtine sa podarilo bodovo presadiť iba Monarchs, kedy v 2.minúte pred koncom zápasu najprv skóroval Jakob Lukáč a 2 sekundy do konca sa podarilo ešte doladiť finálne skóre Tomášovi Januschkemu.

Autor článku: Lukáš Machotka