Home  /  Zápasy  /  Tackle Muži  /  Soutěž mužů 2023  /  2.Liga 2023  /  Zápasy a pořadí
Všechny soutěže

Detail zápasu

Pilsen Patriots
19 : 55
Pardubice Stallions Pardubice Stallions
Q1 Q2 Q3 Q4
PTR 0 19 0 0
STA 12 22 7 14

Datum: 17.6.2023 v 14:00
Počasí: Polojasno, 23°C
Délka zápasu: 2:26
Počet diváků: 134
Rozhodčí: Adam Bartoš (R), Tomáš Kott (U), Jiří Šíp (HL), Mikuláš Zouvala (LJ), Pavel Voráček (BJ)
 

Scoring summary
1.čtvrtina
Pardubice Stallions TD - 0:6 - Jakub Bartušek, 11y pass od Petr Plaček (kick neúspěšný); 6:54
Pardubice Stallions TD - 0:12 - Jan Janeček, 17y pass od Petr Plaček (kick neúspěšný); 1:48
2.čtvrtina
Pilsen Patriots TD - 7:12 - Patrik Vainer, 1y run (Jakub Madej kick); 11:05
Pardubice Stallions TD - 7:18 - Petr Plaček, 8y run (kick neúspěšný); 7:27
Pardubice Stallions TD - 7:24 - Martin Ženka, 66y pass od Petr Plaček (kick neúspěšný); 5:40
Pilsen Patriots TD - 13:26 - Martin Erneker, 6y run (2pt return obrany); 5:09
Pilsen Patriots TD - 19:26 - Daniel Kokoška, 1y run (kick neúspěšný); 2:12
Pardubice Stallions TD - 19:34 - Jakub Mikyska, 52y pass od Petr Plaček (Ondřej Ministr 2pt run); 1:25
3.čtvrtina
Pardubice Stallions TD - 19:41 - Martin Ženka, 26y pass od Petr Plaček (Jakub Bartušek kick); 2:35
4.čtvrtina
Pardubice Stallions TD - 19:48 - Martin Ženka, 34y pass od Petr Plaček (Jakub Bartušek kick); 10:43
Pardubice Stallions TD - 19:55 - Martin Ženka, 2y run (Jakub Bartušek kick); 5:17
Komentář k zápasu

V sobotním utkání hostili domácí Pilsen Patriots Pardubice Stallions. Domácí by v případě výhry pečetili vítězství v základní části, hosté zase potřebovali nutně zvítězit, aby se dostali do play-off. A za svým cílem šli Stallions od samého začátku. Po jejich výkopu měl sice první útok domácí tým, ovšem po krátkých runech Vainera a Ernekera museli domácí puntovat. Stallions čekalo skoro celé hřiště. Po kompletním pasu quarterbecka Petra Plačka na Janečka a  dvou povedených runech Martina Ženky se velmi rychle ocitli na domácí polovině. Plaček pak pokračoval v rozdávání přesných pasů, 20y připsal Ministr, dalších 11y Petřík a zbylých 11y Bartušek. Drobnou vadou na kráse úvodního drivu Stallions tak byl jen neproměněný extra point, když pokus hostujícího kickera zblokoval Pažický. Domácím se nepovedl ani druhý útočný drive. Ten sice dobře založil 4y během Gerri, následně ale na něj nikdo nenavázal a domácí museli opět puntovat. Stallions dostali míč na svých 34y. Dalších 7y pro ně získal runem Ministr. Mnohem větší posun předvedli Stallions v další akci, když Plaček našel volného Petříka a toho domácí obrana zastavila až kousek od vlastní redzony.Do ní Stallions dostal runem Martin Ženka. Následovali dva nekompletní pasy Plačka, ovšem při 4 na 3 si Plaček spravil chuť. Jeho pas zachytil Janeček a hosté slavili druhý touchdown. Pokus o extra point byl opět nízký a potvrzení nepřinesl. Po touchbacku dostal domácí útok třetí šanci. Po horse collar tacklu hostujícího Jerieho přišel krátky Ernekerův pas do rukou Šuldy. Další Ernekerův pas už přinesl větší zisk, Patrik Vainer totiž dokázal odmítnout hned tři hostující obránce a donesl míč až na 25y Stallions. Poslední akcí první čtvrtiny byl 9y dlouhý běh Madeje.

V úvodu druhé čtvrtiny domácí dotáhli svůj dobře rozjetý drive, Patrik Vainer totiž na třetí pokus donesl míč až do endzony. Touchdown s přispěním tyče potvrdil Madej - 7:12. Stallions ovšem opět dovedli svůj drive až do touchdownu. V úvodu drivu spoleháli na runovou hru. Martin Ženka 2y, quarterbeck Petr Plaček 20y. další běh pro first down Martin Ženka. Obrana Patriots si v této chvíli vůbec nevěděla rady, takže i když si hosté ofsajdem zkomplikovali situaci, po pasu Plačka na Mikysku a dalším běhu Ministra donesl hostující quarterbeck sám míč až do touchdownu. Pokus o konverzi neúspěšný, Plačkův pas adresáta nenašel. 7:18. Útok Patriots odpovědět nedokázal, nulový běh Urbana, 8y zachycení Formánka a runový pokus Urbana zastavený v backfieldu znamenali další punt. Hostující útok se na hřišti zdržel jen jednu akci, Plaček nachází Martina Ženku a ten prokličkovává celou obranou. Připisuje 66y dlouhý touchdown a po neúspěšném pokusu o potvrzení hosté vedou 7:24. Plačka v následném drivu napodobuje domácí quarterbeck Martin Erneker, když nachází Formánka....toho po 60y přeci jen 5y před cílem hostující obrana zastavuje. Domácí radost se odkládá jen o pár vteřin, zbylé yardy zdolává Erneker. Pokus o potvrzení nejen že je neúspěšný, vede dokonce ke dvoum bodů pro Stallions. Zblokovaný míč po několik soubojích totiž ukořisťuje hostující hráč a po přeběhnutí celého hřiště slaví Stallions nečekané navýšení vedení na 13:26. Domácí obrana v následném drivu konečně zastavuje hostující útok, Daniel Kokoška dokonce získává na polovině Stallions fumble. Po defenzivním pass interference hostujícího Sedláka jsou domácí už na hranici red zony. 2y získává Erneker, dalších 8y připisuje Madej. Jeho běh navíc přináší yardy navíc, protože je v zámezí ještě atakován.Z posledních 5y ukraje 3y Erneker, 1y Urban a poslední yard zdolává Kokoška. Madej potvrzuje, že to dnes kopáčům nejde. Stav 19:26. Stallions ovšem opět rychle odpovídají, 12y run předvádí Martin Ženka. Následně Plaček přidává další touchdownový pas přes půl hřiště, spokojeným a zcela osamoceným adresátem je tentokrát Jakub Mikyska. Dva body pak připisuje jistým během středem Ministr. Do kabin se tak jde za stavu 19:34.

Po divokém prvním poločase se v třetí čtvrtině nezvykle dlouho score neměnilo. Úvodní drive hostů skončil puntem, mimo jiné i díky tvrdé skládce Pavla Tumpacha, který si našel zachytávajícího Martina Ženku. Domácí dopadli podobně, Erneker sice získal po zemi first down, pvšem krátké runy Rešla a krátké zachycení Formánka k dalšímu first downu nevedli.Chvíli to vypadalo, že domácí opět brzy půjdou na míč, ovšem Plaček při dlouhém třetím downu kompletuje na Lukáše Petříka. Po dalších runech Ministra a Ženky dostává domácí obrana ještě jednu šanci, ovšem 4 down na 3y získává po zemi Plaček. Následný pas na Martina Ženku už je pověstným hřebíčkem do domácí rakve. Dvě a půl minuty před koncem třetí čtvrtiny hosté po potvrzení odskakuji na 19:41. Domácí se ještě po dvou 15y faulech hostující obrany dostávají na polovinu Stallions, ovšem přichází fumble Rešla, který získává další hostující Ženka, tentokráte ovšem Ondřej. Hosté už se nikam neženou, Ondřej Ministr získává s jistotou vždy 3,4yardy a třetí čtvrtina končí na 35y domácích Patriots.

V úvodu čtvrté čtvrtiny vytahuje Plaček plán Ž. Pas na Martina Ženku a 34y dlouhý touchdown. Domácí útok už se na odpověď nezmáhá, naopak ještě jeden touchdown přidává tentokrát po zemi Martin Ženka. Stává se tak autorem všech touchdownů v druhém poločase. Za stavu 19:55 přichází mercy rule a zápas se již v poklidu dohrává.

Autor článku: Michal Vrba